GÜNGÖR OTO SERVİSİ OTO MEKANİK HİZMETİ

Güngör Oto Servisi olarak özel olarak eğitilmiş ve aracınızın tüm oto mekanik parçalarına hizmet verebilecek uzman personelleri bünyemizde barındırmaktayız. Aracınızın tüm yürüyen aksamı, lastiklerden bütün motor elemanlarına kadar en modern teknikler ve elektronik cihazlar ile birlikte, bunların kontrolünde onarım hizmetleri vermekteyiz. Güngör Oto Servisi’nde aracınızın ilk günkü gibi olabilmesi adına tüm işlemler özenle ve dikkatle uygulanmaktadır.

Oto mekanik konusunda tüm bakım ve onarım hizmetimiz, randevu aldığınız andan aracınızın geri teslim aşamasına kadar gerçek profesyonellerin elinde olacaktır. Aracınızın bakımı ve onarımları; bilgili, tam eğitimli, işinin ehli ve müşteri memnuniyeti prensibine sahip bir ekip tarafından yapılmaktadır. Aynı anda yirmi farklı aracın oto mekanik bakımlarının ve onarımlarının yapıldığı oto servisimizde, yedek parçalar için talebe göre de %100 orijinal parçalar kullanılabilmektedir. Binlerce referanslık yedek parça stoklarımız, siz değerli müşterilerimizin aracının hareketsiz kalmasını engelleyebilmesi için hizmetinizdedir. Bunların yanı sıra servisimizde beklemeyi tercih etmeniz halinde dilerseniz siz saygı değer müşterilerimiz için hazırlanmış olan özel alanlarda dinlenebilir, televizyon izleyebilir veya sunduğumuz kablosuz internet hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Ancak vaktiniz kısıtlıysa aracınızı bizzat adresinizden teslim alıp, gereken tüm bakım ve onarım işlemlerini titizlikle yaptıktan sonra yine size teslim edebiliyoruz. Ya da dilerseniz sizlere ulaşım desteği de sağlayabilmekteyiz. Bunların yanı sıra hareketsiz durumlarınız için kullanımınıza sunulmak üzere bekleyen ekstra oto hizmetimiz de mevcuttur. Bu hizmetimizle birlikte aracınızın bakım ve onarım işlemleri yapılmakta iken siz de işlerinizde herhangi bir aksama yaşamadan kendi programınıza devam edebilirsiniz.

Peki, oto mekanik bakım ve onarım işlemleri neleri kapsar?
Bugün arabası olan ve kolaylıkla kullanabilen herkes için arabasız bir duruma düşmek genellikle fazlasıyla zorlayıcı ve adeta hayat standardını düşürücü bir durumdur diyebiliriz. Böyle bir durumda aslında kullanmış olduğumuz otomobillerin kendi içinde ne kadar karmaşık ve büyük bir sisteme sahip olduğunu ve bu sistem sayesinde işleyişini sürdürdüğünü bilmekte fayda vardır. Otomobillerin mekanik sistemleri, genellikle yaşadığımız bir arıza durumunda tamiratını yapan usta tarafından anlatılan özellikler ve elbette anlayamadığımız birçok farklı terimle birlikte karşımıza çıkmaktadır.

  Önemini özellikle belirttiğimiz otomobilin bu mekanik sistemini alt kategorilerine ayıracak olursak karşımıza fazlasıyla kalabalık bir liste ve bu listeye bağlı yapılacak birçok işlem çıkacaktır. Belli bir sıraya bakmaksızın örneklerini sayacağımız oto mekanik parçaları ve gerektirdiği işlemleri verecek olursak:

  • Aks düzeltme, aks uzatma ve kısaltma
  • Porya rulman değişimi
  • Yakıt enjeksiyonu
  • Vites kutusu ve tamiri
  • Rot işlemleri
  • Supap ayarları
  • Fren sistemleri parça onarımları ve yenileme
  • Yağ filtreleri
  • Bujiler
  • Cam-Kilit işleri
  • Cıvatalar
  • Fren balataları işlemleri
  • Defransiyel düzeltme ve kaynağı
  • Şarj dinamosu ve marş motoru mekanik parçalarının onarımı
  • Pompa ve filtreler
  • Vantilatör kayışı
  • Debriyaj balata ve ayarları
  • Şaft kafası onarımı ve istavroz değişimi
  • Muhtelif cıvata çıkarma
  • Motorun yan parçaları ile ilgili işlemler

  Saydığımız oto mekanik parçaları ve gerektirdiği işlemlerini daha birçok maddeyle uzatabilmemiz mümkündür. Ancak burada üstünde durmamız gereken konu, otomobilin sağlıklı bir biçimde çalışması ve işlevini yerine getirebilmesi için yalnızca motor kısmında değil, lastik süspansiyonundan fren balatalarına kadar birçok mekanik oluşuma önem verilmesi gerektiğidir. Bunların çoğu birbirlerine bağlı olarak görev yapmaktadır ve bu durum da aracın işleyiş açısından tamamen bir bütünlük içinde olduğunu göstermektedir. Bu nedenle aracın en ufak bir parçasına dahi dikkatle, büyük zararla vermeden müdahale edilmelidir. Aracın hareketini sağlayan temel iskelet de aracın mekanik sistemi içinde yer aldığından, genellikle bu sistemin içindeki işleyişlere aracın yürüyeni adı da verilmektedir.

  ADRES BİLGİLERİMİZE ULAŞABİLMEK İÇİNTIKLAYINIZ

  GÜNGÖR OTO SERVİSİ

  Güngör Özel Oto Servisi ilk olarak 2001 yılında Kadıköy/Fikirtepe de hizmet başlamış ve 2012 yılına kadar hizmetlerini burada sürdürmüştür. 2012 yılından itibaren Ataşehir/Barbaros mahallesinde değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

  Güngör Oto Özel Servisi kurulduğu günden bu yana % 100 müşteri memnuniyeti esası ile çalışmalarını sürdürmüştür. Yapmış olduğumuz tüm işlerin kalitesi, müşterilerine göstermiş olduğu ilgi ve hassasiyet ile her geçen gün portföyünü artırarak genişletmiştir. Firmamız kendisini devamlı yenileyerek hizmet ve kalite standartlarını en üst seviyeye çıkartarak siz değerli müşterilerimize özenle hizmet vermeye devam etmektedir.

  © Copyright 2018 Güngör Oto