ARAÇ DIŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?
  • 4066
  • 0

ARAÇ DIŞ TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Bazı araçların eski görünmesinin nedeni boyasının yıpranmasıdır. Aracınızın yanlış yıkanması boyasının zedelenmesi matlaşması sebebiyle eski görünmesine sebep olur. Peki aracınızı nasıl yıkamalısınız. Öneriler ve püf noktalar nelerdir?
Ev temizliğinde geçerli olan yukarıdan aşağıya temizlik araç yıkarken de geçerlidir. Böylece temizlediğiniz yerler tekrar kirlenmez.
Önemli bir adım olarak ilk aşama aracınızı temizlemek için hiçbir zaman fırça ile değil, süngerler ile temizlenmelidir. Temizliğe başlamadan önce aracınızı parçalara ayırın tüm aracı aynı anda temizlemeye çalışmayın. Aracınızı her zaman tavanından yıkamaya başlayın, kaput ve bagajdan sonra kapılara, oradan tampon, kapı altı ve jantlara geçin. Siz temizden kirliye giderken süngerinize daha az kir birikir ve dolayısıyla arabanızın çizilme ihtimali de azalır. Aracınızı yıkadıktan sonra sentetik güderi bir bezle kurulayın. Böylece aracınızın çizilmesine ve su lekelerinin kalmasına engel olur.
Araç temizliğinde kullanmanız gereken temizlik malzemeleri araç yıkama teknikleri kadar önemlidir. Bulaşık deterjanı ve döşeme temizleyici gibi evde kullanılan temizlik ürünlerini aracınızda kullanmanız zarar verebilir. Araç temizleme için arabalar için üretilen ürünler kullanılmalıdır.

Araç dış temizliği

Araç kaportası için kullanılan özel şampuanlar dışında jant temizliği için özel asitler kullanılmalıdır. Jantları ilk önce normal sabun ve süngerle temizlenip durulanması sonunda asit sıkılması ve kuruduktan sonra yağlı boya fırçası ile temizlenmesi tavsiye edilir. Islak boya fırçası ile arabanızın kapı çıtaları, tampon ve gövde birleşimlerinin aralarını, cam fitillerini ve süngerin giremeyeceği bütün dış yüzeylerini bastırmadan temizleyebilirsiniz. Bu işlemin sonucu kuruduktan sonra daha net belli olacaktır. Kuru boya fırçası ile arabanızın içini konsol ve havalandırma deliklerini temizleyebilirsiniz.
Camlarınızı bir sıvı ile temizlenmesi, yağdan arındırılması kışın çok daha gereklidir. Su ve bezle temizlenen camlarda yağ kalır ve yağmurlu havalarda hemen buğulanmaya ve karşıdan gelen ışığı kırıp gözünüzü almasına sebep olur.
Bunca işlemi taçlandırmak için aracınızı cilalayabilirsiniz.
Güngör oto keyifli sürüşler diler…

YORUM BIRAKIN

Sorunuz - yorumunuz en kısa sürede cevaplanacaktır

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2018 Güngör Oto