performans hava filitresi
  • 3771
  • 2

performans hava filitresi

Hava filitresi, Aracınızın mevcut performansını arttırmak için uygulanan, en pratik ve en ucuz parçasıdır. Aracın modeline göre değişen yerleştirmesi vardır. Değiştirme işlemi bir kelepçe yardımıyla beş dakikada biter. Uygulaması kolay, fiyatı diğer parçalara göre oldukça düşük olan bu performans hava filtresinin verimli çalışması için hava filtresine ihtiyaç vardır. Normal fitreler kağıttan fakat performans hava filtreleri iki çeşit olarak pamuk veya süngerden üretilmiştir. Pamuktan yapılan performans hava filtreleri özel bir yağ ile hava geçirgenliği, kullanım ömrü ve tozu filtreleme kapasiteleri arttırılır. Böylece yakıtın daha temiz bir havayla birleşmesi, motorun gücünün artması ve benzin tasarrufunu desteklemesiyle önem arz eder. Kağıt bazlı olanlar ise daha az hava geçirir. Gözeneklerinin çabuk tıkanmasıyla performans düşer ve yakıt harcamaları artar. Bu sebeple sıkça değiştirilmesi gerekir.

performans Hava filitresi

Hava filitresi nasıl temizlenir?

Basınçlı hava püskürtme sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Temizleme esnasında dikkat edilmesi gereken nokta; hava geçişinin ters yönünde püskürtme uygulanmasıdır.

Hava filitresi ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Tıkanmış bir hava filtresi aracın maksimim güce ulaşmasını engeller. Üstelik yakıtın tamamını yakmak için oksijen elde edememesiyle silindirlerdeki ateşlemeyle oluşan patlama ve yanma yeterli olmayacaktır. Buda motorun güç kaybetmesine sebep olur. Normal hava koşullarında aracınızın yaklaşık 10.000 km de bir yapılan periyodik bakımlarla birlikte değişmesi yeterli olacaktır. Ancak çok tozlu yollarda kullanılan araçlarda daha sık değişmesi hissedilir bir performans artışı sağlayacaktır. Türkiye iklim koşullarıyla yaklaşık 5.000 km de bir değiştirilmesi önerilmiştir.

Güngör oto olarak hava filitre değişiminin yanısıra detaylı, titiz ve garantili bir şekilde oto bakımıda yapılmaktadır. oto bakımı için detaylı bilgiyi linkten edinebilirsiniz

kaynak https://tr.wikipedia.org/wiki/Hava_filtresi

YORUM BIRAKIN

Sorunuz - yorumunuz en kısa sürede cevaplanacaktır

2 YORUM

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2018 Güngör Oto